Bakımlı

Mini Alışveriş Turu #1 (Watsons)

Eylül 06, 2019 Ruhuna Renk Kat 0 Yorumlar


Selamlar!

Bilirsiniz çok makyaj düşkünü biri değilimdir ama temel malzemeleri de bazı zamanlar deneyerek ve tabiri caizse indirimden kaparak deneyimliyorum. Blogda da ara sıra beğendiğim ürünleri paylaşıyorken, dedim ki "neden alışverişte alıp denediklerimi de yazmayayım?". Derken ilk turumla başlıyorum, yalnız belirtmem gereken bir şey var ki; bu ürünleri bir süre deneyip yorumlayarak aktaracağım. Aslında bunlar illa makyaj kategorisinde sınırlı da kalmak zorunda değil, kitap alışverişlerim, belki evim için aldığım uygun şeyler de olabilir. Neden olmasın? :)

Bugün anlatacağım Watsons alışverişimi de birkaç ay önce yapmıştım. Gelin bakalım neler almıştım, neler benimle yola devam ediyor neler elendi? :)

Watsons'tan Alınanlar


Açıkçası sık kullanmadığım ürünlere indirimsiz çok para yatırmak mantığımla uyuşmuyor. Bu sebepten de gerekenleri olabildiğince uygunken almaya özen gösteriyorum. 

Watsons'ın bu alışverişinde bana eşlik edenler; 
➼ Rimmel London Stay Matte Pudra 001 Transparan (İndirimli: 15 TL)
➼ Maybelline New York Fit Me Concealer Kapatıcı 10 Light (İndirimli: 20 TL)
➼ Essence Make Me Brow Kaş Maskarası 02 Browny Brows (İndirimli: 12 TL)

Makyaj İndirimleri

Aldığım ürünleri birkaç aydır denedim ve içlerinden bir tek Essence'in kaş maskarasıyla vedalaşmak zorunda kaldım. Genel olarak alışverişi yorumladığımda ise "kârlı bir alışverişti" diyebilirim. Özellikle Maybelline'in kapatıcısına övgüler sığdıracağım birazdan...

Yorumlarıma gelecek olursam...

🎔 Rimmel London Stay Matte Pudra 


Çok sık pudra kullanan biri değilim, fakat Rimmel London'ın hem pudrasıyla alakalı çok güzel yorumlar görmüştüm hem de iyi bir sabitleyici ihtiyacı duyuyordum. Eğer yağlı bir cildiniz varsa bu pudrayı önerebilirim. Fiyatının uygunluğu yanı sıra yoğun makyaj kullanımınızdan günlük makyajınıza kadar olmazsa olmaz bir ürün haline geliyor. ,

Ben daha çok göz altlarımda kullanıyorum, fakat genel olarak kullandığımda da makyajın sabitlendiğini ve transparan olduğu içinde yüzünüzde flaş patlamışcasına beyazlık vermediğini net bir şekilde söyleyebilirim. 

Oldukça hafif, ben puflar ile kullandığım için tozutma yapmadı. Ama fırçayla kullanımda tozuttuğu da söylentiler arasında. Çok hafif varla yok arası bir kokusu var, hafif bir duruşu da var. 
Yağlı ciltler parlamasın, pudralar alınsın. :)

🎔 Maybelline New York Fit Me Concealer Kapatıcı 


Artık tüm makyaj malzemelerim arasında en favorim olan üründür kendisi! Gerçi bi' ara Rimmel London'ın Match Perfection kapatıcısıyla aldatıp mini bir deney yapacağım ama olsun, her türlü favori. Bir ara Farmasi, Garnier, Maybelline Instant Eraser kapatıcılarını da kullanmıştım fakat bu çok daha etkiledi.

Göz altlarım biraz morluklara sahip olduğundan, morluğun yoğunlaştığı zamanlar (ki genelde aşırı uykusuz kaldığımda veya uykumu tam alamadığımda oluyor) hemencecik Fit Me'ciğimi sürüyorum. Bazı kullananlar yağlı gibi aydınlık ve sabitlenmeyen bir görünüm verdiğini söylüyor, fakat ben hem sabitlerken hem de aydınlık gibi görünümde bir sıkıntı yaşamadım. Belki çok hafif uyguladığım için de olabilir. 

Sonu 0 ile biten numaraları sarı alt tonluyken, 5 li olanlar pembe alt tonlular için uygun. Ben bu bilgiyi çok sonrasında öğrendim ve 10 numarasını almış bulunuyordum. Yine de tenime tam uyum sağladığını ve yükseğe yakın bir kapatıcılıkla bitiş sağladığını söyleyebilirim. 

Tabii ki cildinize göre değişecek bir üründür, cilt tipinizi de göz önünüzde bulundurmalısınız. O yağlı görünüm bazılarında etki ederken ben de etmedi mesela, ama cilde göre değiştiğine eminim.

🎔 Essence Make Me Brow Kaş Maskarası


Ne yazık ki bir türlü sevemediğim kaş ürünü... Bana kalan bir tek fırçası oldu. Onu da bir güzel yıkayıp, kaş taramak için kullanmaya karar verdim. :)

Çok bir beklentim yoktu fakat, kaşlarım hafif seyrek olduğu için ve kalem kullanmayı sevmediğim için maskaranın ideal olabileceğini düşündüm. Yine güzel yorumları olan bir üründü, biraz da hayal kırıklığına uğrattı. 

Kaşınızı doldurmaya yarayabilir, ama o kadar ıslak ki olduğundan daha koyu bir renk uyguluyor. Aynı zamanda sabitlemek yerine kaşları yapıştırıyor gibi. Hafif bir ürün ve belli belirsiz bir maskara uygulaması beklerken, se-ve-me-dim. :( Her ne kadar ayda bi iki kullanacak olsam da, insan memnun kalmayı düşünüyor. Tek iyi yönü, gördüğünüz rengi vermesi.

Genel olarak yorumladığımda ise; pudra ve kapatıcı ile mutlu mesut, kaş maskarası ile kırık kalpli bir sonuca ulaşıyorum. Size önerime gelirsem de, cildinizde testerları mutlaka deneyimleyip almanız ve cildinizin tipini, alt tonunu bilmeniz. Kozmetik firmasında çalıştığım süre içinde bu konular hakkında birkaç bilgiye ve püf noktasına sahip oldum, bu sebepten dikkate alınması gerektiğini de düşünmekteyim.

İpucu:


Cilt alt tonu için basit bir ipucu; gün ışığında bileklerinizin iç kısmındaki damarlarınızın rengine bakın. Mavi ise; soğuk alt tonlu yani pembe ton, yeşilse; sıcak alt tonlu yani daha çok turuncu tona yönelmeniz gerekmektedir. Eğer mavi ve yeşil de varsa ya da belli belirsiz ise; nötr demektir. 

En şanslısı nötr gruptur, çünkü ne giyerse ne uygularsa yakışır. :) Sıcak alt tonlular daha çok kırmızı, toprak, sarı, turuncu ve yeşil renkleriyle oldukça uyumlularken, soğuk alt tonlular, mavi, pembe, mor, lacivert gibi soğuk renkleri iyi taşırlar. 

Umarım yazı da faydalı olabilmiştir, denedikleriniz, önerileriniz veya memnun kalıp kalmadıklarınız varsa mutlaka yorumlarda buluşalım. :) 
Mini Alışveriş Turu'nun 2.si de Gratis ile çok kısa zamana geliyor olacak, henüz deneme aşamasındayım. :) İçerisinde Diadermine, Pretty by Flormar, Beaulis ve Wet n Wild markalarıyla beraber; makyaj temizleme suyu, maskara ve göz kalemleri olacak. Yeniden görüşmek üzere, kaçtım ben. 🌺

0 yorum:

Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum ^^ ❤