Bizden

Biraz Sohbet: Ruhunarenkkat Geri Döndü!

Şubat 11, 2019 Ruhuna Renk Kat 12 Yorumlar


Herkese uzunca bir Mer-ha-baaaaaa!
Uzun zamandır sendromsuz pazartesi temalı yazı yazmıyordum. Hatta şöyle demeliyim; son aylarda göstermelik yazdığım yazılar haricinde burada "hiç" yoktum. Ve bu hiç olamama durumu o kadar kötü ki; burada olmak isteyip buna ayıracak vaktinizin bile kalmamasıyla sonuçlanıyor. Elinizdense bir şey gelmiyor.

Bugün instagramımda da uzun zamandan sonrasının ilk postunu paylaştım ve orada da dediğim gibi, "düzen mi yoksa düzensizlik mi yoruyor insanı?" bu konu hala tartışmaya açık...
Mutlu olduğunuz bir düzen oluşturduğunuzda, her şeyi çok daha severek yapmaya başlıyorsunuz. Ama huzurunuz bir kere kaçtığında geri döndüremiyorsunuz... Bende böyle yeniden geldim aslında buralara, ruhunarenkkat ın sadece bir blog ismi olmadığının farkında olarak...

Bu yazıyı hazırlamaya başlamadan önce eski yazılara baktım, ilkten ne çok hüzünle gelmiştim buralara dedim kendime... Şimdiyse sizinle bir şeyler paylaşmak, yeri geldiğinde sesimizi duyurmak yeri geldiğinde fikirlerimizi çoğaltmak çok daha güzel bir hale geldi. Uzun zamandır özlenen bir dosta kavuşmak gibi!Şu geçtiğimiz aylar bana çok şey kattı. Şimdi bir şeylerin daha çok farkında olsam da kafamı netleştirmem ve eski enerjimi yükseltmem biraz zaman alacak... O yüzden beni mazur görünüz.

Basit bir örnekle başlayayım...
Yaptığım işte bundan sonra kesin şartım; motive edici olması... Minicik dahi olsa bir şeylerden motive olabiliyorsanız, her güne çok daha yeni bir enerjiyle başlamanız da kolaylaşıyor. En azından stres yükünüz hafifliyor, mecburiyetten çok severek yapılan bir işe dönüşüyor. Yani kısacası; şu an her ne işle meşgul oluyorsanız olun o işte sizi mutlu eden detayların olmasına özen gösterin.
Yakın zamanda çalıştığım yerde bu konuda ki en büyük avantajım; bir ömür seveceğim adamla tanışmak, ardından da 2. ailem diyebileceğim dostlar edinmek oldu. O yüzden sonlar kötü hissettirse de, çok daha güzel başlangıçlara adım atmak en güzeliymiş onu anladım...

Blogda yepyeni bir başlangıç seçmem de böyle gelişti işte...

Hayallerim çoktu, artık daha da çoğaldı ve her birini gerçekleştirmek isteyen biri olarak buradayım.
Şubat başından beri yapılacak listemi oluşturmaya başladım, o liste uzayıp gittikçe ne kadar da "ötelediğim" şeyin olduğunu fark ettim. Bu korkunç bence, sakın ola ki yapmayın!
Çünkü o arayı ne kadar uzatırsanız daha çok uzuyor, artık hiçbirine yetişemeyecek hale gelebiliyorsunuz. (Tecrübeyle sabit) Yapmak istediklerinizin bir listesini hemen çıkarın ve zamanında yapmaya başlayın. Hayatı ertelemeyin.

Geri dönüş sohbeti yerine yine tavsiyeler vermiş oldum ama, sizlerin de bu keyif ve düşünme dönemimde bana önerebileceğiniz kitaplar, diziler, müzikler, hatta herhangi bir şey hakkında tavsiyelerinizi merakla beklemedeyim. Hatta "şunlardan bahsetmelisin" veya "şöyle yazıyordun, yeniden yazmalısın" dediğiniz şeyler varsa seve seve listeme ekleyebilirim.

Artık daha sık görüşmek üzere diyerek yazımı sonlandırayım. Kutlamalar başlasın! Ruhunarenkkat geri döndü! 🎈


12 yorum:

 1. Çok özletmeyin ruhumuz renksiz kalıyor.

  YanıtlaSil
 2. Ah bu nasıl bir özlemekk, oley be! <3

  YanıtlaSil
 3. Bu gözler yollarda kaldı yetttthherrrr ulaynnnn gitme bidaha sister😎❤️😘

  YanıtlaSil
 4. Mükemmel bir geri dönüş olmuş. Hoşgeldiniz :)

  YanıtlaSil
 5. Gitme bur daha. Buralarda kal. Hoşgeldin canım 😊

  YanıtlaSil
 6. HOŞGELDİNİZ YENİDEN MERHABA GÜZEL BİR YAZI İLE BAŞLAMIŞSINIZ ARA VERMENİN ERTESİNDE BAŞARILAR DİLERİM "www.tolum.site"

  YanıtlaSil
 7. ne güzel bir dönüş..hoşgeldin

  YanıtlaSil
 8. Hoşgeldiniz. Tavsiyeleriniz için de ayrıca teşekkür ederiz :)

  YanıtlaSil
 9. çok keyif aldım iyi ki dönmüşsünüz :) kitap tavsiyeleri isteyin yeter ki benim en sevdiğim şeyler onlar. bu güzel sohbetinizin yanına kitap seçmek için instagramda @kitapanayiri na beklerim :)

  YanıtlaSil
 10. Hoşgeldiniz, blogunuzu yeni keşfettim tavsiyeler için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 11. Blogunuz çok hoş, ferah, rahat rahat geziliyor:) Nasıl dopdolu motive gelmişsiniz böyle, hoş geldiniz tekrar. Size abone oldum, siz de Shoepera abonesi olursanız birbirimizin yeni içeriklerini kaçırmayalım. Yine gelin, hep gelin siz. Anlatımınızı çok sevdim. Sevgiler

  YanıtlaSil

Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum ^^ ❤