Soru-Cevaplar

Dikkat Bu Bir Mim Yazısıdır-7 :) Ben Bunu Yazmam

Haziran 21, 2018 Ruhuna Renk Kat 15 Yorumlar


Yeni bir mim yazımla holaaaa! :)
Çok süre geçmeden cancağızım Düş Tasarımcısı'nın beni mimlediği yazımı da buraya bırakmak istedim. Kendisine de kocamaaan öpücüklerimi yolluyorum. Bu mimi Derya abla başlatmış ilk olarak ve konusu da çok hoş bence.

Neleri yazarım neleri yazmam? 


Biz blog yazarları genel olarak fikir sahibi olduğumuz, paylaşmak istediğimiz konular üzerinde duruyoruz. Açıkçası bana da böyle yapmak doğru geliyor. Öbür türlü bilmediği halde internette araştırıp düzenleyenler de var. Bence aradaki fark da tam olarak bu noktada oluşuyor. Evvela "samimiyet". Bir şeyi kendi gözlemimizle kendi tecrübemizle aktarmak bambaşka.
Bu yüzden bu mimi de çokça severek yapıyorum.

photo by: me :)

Fotoğrafta da yol ikiye ayrılıyor aslında, yazabildiklerim ve yazamadıklarım olarak. Gerçi nihayetinde her türlü denize çıkıyor ama olsun. :)

Peki daha da uzatmadan gelelim mevzuya...

Ben neleri yazarım?


Bildiğim, anlatabileceğim, birkaç cümle dahi edebildiğim her konu benim yazma alanıma giriyor. Ama en çok yazmayı tercih ettiklerime gelecek olursak;

Kitap: Okumayı çok seviyorum. Ders çalıştığım zamanlar eziyet gibi gelse de boş vakitlerimde en çok kitaplarıma gömülüyorum. Bu yüzden onlar hakkında yorumlarımı yazabilmek rahat.

Dizi: Yabancı dizi deliliğim lise dönemlerime dayanıyor. Takip ettiğim, bitirdiğim ve daha izleme listemde bekleyen birçok dizim duruyor. Yerliden çok yabancıları tercih ederim. Bu yüzden izleyince çok beğendiklerimi artık daha sık paylaşmaya çalışıyorum.

Yemek, Tarif: Annemle olduğu kadar özellikle evde tekken de mutfakta vakit geçirip yeni şeyler denemeyi çok seviyorum. En çok da tatlıları. :) Her şeyi yaptığımı iddia edemem ama, fırsat buldukça pratik ve leziz şeyleri denerim tuttururum da hani. :) Yani bana tarif verilsin, dener yazarım o konuda rahatım.

Gezi: Gezme meraklısı biri olduğumu artık biliyorsunuz, elimden geldikçe de mini gezilerimi yazmaya çalışıyorum. Ama bir yeri anlatmak, fotoğraflamak büyük keyif. O yüzden de yazmaktan zevk aldığım en birinci tema. :)

Sağlık, kozmetik, güzellik: Yani bunları "her türlü yazarım, çocuk oyuncağı yahu" diyemem, ama fikrim oldukça bir şey denediysem ve olumlu yönlerini gördüysem çok sık olmasa da yazabiliyorum.

Kişisel, yaşam: Yine yazmayı çok sevdiğim konulardan. Kafamdaki şeyleri anlatmayı seviyorum. Burada boş boş konuştuğumu hissetmek yerine sizlerle karşılıklı sohbet ediyormuşuz gibi hissediyorum bu tür konuları yazarken... İlk başlarda kişisel gelişime ağırlık verip, sonra her teldene dönmüş olsam da yaşama dair konuları yazmanın yeri ayrı.

Neleri yazamam?


Teknoloji: Abim sağ olsun bilgisayar konularına ortaokul zamanlarımdan beri çok meraklıyım, ama gelin görün ki yeni teknolojiler, detayları anca kendime kadar. Belki de biraz çevremdekilere kadar. :) Yine de yazacak kadar değil, elime yeni bir telefon tutuştursanız anlat deseniz çok bir şey çıkmaz benden. "Kamerası, görüntü kalitesi nasıl, depolaması ne kadar, şarjı ne kadar gidiyor" gibi sorular yeterli çünkü. :) O yüzden teknoloji yazanlar takdirlik bence. Anlamak ve olası kullanıcıya anlayacağı şekilde anlatmak önemli.

Spor: Beden dersini hiçbir zaman sevememiş birinden çok da spor şeysi beklememek lazım. :) Beşiktaşlıyım, ama detay bilmem, terimlerinden anlamam. Pas diyorum. :) Fitness, pilates belki bir nevi derdim de, onu da yine kendimce yaptığımdan çok teşekkürleer arkadaşlar. :) (O değil bencilim galiba ben:))

Haber: Müm-kün değil! Ben biraz toz pembe takılmayı seven biriyim, kendimi strese sokmamak için haber bile izlemem. (Bu gündemden haberim olmadığı anlamına gelmesin) Bu sebepten değil anlatmak, haber konularına yakın bile durmam, duramam.

Ebeveynlik, anne-çocuk: Evlenip çoluk çocuğa karışsam da yazamayacağım bir konu sanırım. :) Büyük konuşmak gibi olmasın da, yok ya yazamam ben ne anlatırım onu bile bilmiyorum. Cıks olmadı. :)

Moda: Bu da olmayan ve olmayacaklardan sanırım. Son modalarla hiç ilgim yok, gözüme güzel gelen, klişe olacak belki ama kendime yakıştırdığım şeyler benim kendi modam zaten. Bu yüzden de bu sezonun trendleri kafası bana göre değil. He güzel bir parça olur, evet beğenir alırım. Ama en fazla bunlarla kalır.

Siyasi: Hiçbir zaman sevmediğim, muhabbetinden kaçındığım konu. Yazamam da demiyorum, yazmam. Benlik değil.

Evet benim yazıp yazmadıklarım bu şekilde. Ama gördüm ki, çok basit görünen bir konu bir o kadar da zormuş. Meğerse her ikisi de çok düşünmeyi gerektiriyormuş. İnsanın sınırlarının farkında olmasını sağlıyor bu tür sorular. O yüzden tüm yapmak isteyenleri davet ediyorum bu mime. :)

Özel çağrıda bulunup davet ettiklerim ise;

-Her Telden Şef

-Mor Düşler Kitaplığı

-Gonca'nın Dünyasından 

-Şule Uzundere

Hepinize kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum ve yazıyı burada sonlandırıyorum o halde. :) Bir sonraki mimlerde görüşmek üzere. :)

15 yorum:

 1. Sen varya moda hakkında en kral yazıyı yazarsın beeee ilkbahar ruhlu kankeytam benim😍😁Ben senin yazamayacağın bir konu oldugunu nedense asla düşünemiyorum❤️

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa kankitellam <3 Bir tanesiiin, moda konusunda bende sen kadar kendime güvenince başaramayacağımız şey yok galiba :D

   Sil
 2. Hemen hemen aynı yazıp yazmayacaklarimiz. Teşekkür ederim mim için 💕 Yapiciiim💜

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benzer olduğumuzu hep hissediyordum zaten :) Rica ederim merakla bekliyorum <3

   Sil
 3. Kuzumm ben yazsam ancak bu kadar olur yahuu 💜 ama Büşra'ya da katılıyorum, ilgi alanın olmayan konulara hakim olmadığını bir kenara atarsak gayet her konuda yazabilme yeteneği var sen de yahuu! :)) en kısa sürede yapacağım kuzucumm :* 💜

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaa beni mutlu ettiniz kardeşceğizlerim teşekkür ederim <3 O zaman seninkini de sabırsızlıkla bekliyorum <3 :*

   Sil
 4. Ülkecek siyaset yapmayı sevmiyoruz :D güzel bir mim olmuş

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evett :D Bize göre değil vallahi :D Teşekkür ederimm :)

   Sil
 5. Cancağızım çok güzel bir mim olmuş😊Beni kırmayıp yaptığın için çok teşekkür ederim😍Ne kadar çok ortak fikirlerimiz var:))Spor ve haber ben de yazamam tıpkı senin gibi.Kocaman Sevgiler❤

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek rica ederim cancağızım istersin de yapmam mı hiç <3 Evet senle genelde hep ortak gidiyoruz çoğu konuda :)) Kocaman öpüyorum, sevgiler canımm :) <3

   Sil
 6. Canımm Ruhuna Renk Kat ve yine okuması keyifli güzel bir mim daha! <3 :)
  Ben yine davete bir nebze geciktim ama hemen yapacağım, çok teşekkür ediyorum. Öpüyorumm <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şefimm yaa <3 Ben sana sürekli ha yazdım ha yazıcam diye geliyorum, hep bu sıralar araya bir şeyler giriyor :( Geç olsun güç olmasın ama seninkini de sabırsızlıkla bekliyorum canım benim öperim kocamaann <3 :)

   Sil
 7. Güzel mimdi canım :) Keyif alarak okudum :)

  YanıtlayınSil
 8. Bu yazi gözümden kacmis. Cok samimi bir mim olmus tesekkürler 😊

  YanıtlayınSil

Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum ^^ ❤