Soru-Cevaplar

Dikkat Bu Bir Mim Yazısıdır-3 :) Seni Sen Yapan Sevdiğin Şeyler

Mart 12, 2018 Ruhuna Renk Kat 16 Yorumlar


Mirabaaaa canlar 😍🙌
Sevgili Ezgissimo sayesinde başlatılan bir mim ile karşınızdayım bu kez de.. Sanırım mimlerin içinde en sevdiğim de bu olacak. :) Okurken "keşke bana da denk gelse" diyordum kii, Mavi Melodi beni mimlemiş. Ben bir mutlu bir mutlu anlatamammm. :) (Bu tepkim ile anlattım galiba 😂) Kendisine koccaman kalpler. 💕 Ayrıca cevaplarımı epey geciktirdiğim için de kendimi kınıyorum. :)

O zaman bende mimi tuttum ve istop diyorum! Başlasam mı beni ben yapan en bi' sevdiğim şeylere? Dikkat bu liste çok uzun olabilir. 😏♥️ İlk ve en sevdiğim; çekirdek ama en güvenilir sığınağım ailemdir. Bir olmayı, doğru olmayı, birlikte gülmeyi hep onlarla seviyorum. Onlar için kelimeler, satırlar yetmez. İyi ki varlar diyeyim ben, o her şeyin özeti olsun. :)

♥️ Yazma tutkumu çok seviyorum. Küçüklükten beri kendimi en iyi yazarak anlatıyorum, içimi döküyorum.

♥️ Gezmeyi seviyorum, bir meslek olsa haftanın her günü gezip tatil bile istemezdim. Her gezi her keşif benim en büyük hazinem.

♥️ Fotoğraf çekmeyi seviyorum. Henüz telefon fotoğrafçılığı yapsam da, hayalimde bir Ahmet Erdem olmak var. :) Profesyonel dışında da polaroid sevgim var. :)

♥️ Hayvanları çok seviyorum. Onlarla aramda sihirli bir bağ var gibi geliyor hep bana. Küçükken bir sürü muhabbet kuşumuz vardı, sonra japon ve melek balıklarımız oldu yıllarca onlara baktık, komşumuzun köpeği Lara ile sahibinden çok anlaşırdım ve kedileeer.😻 Sokakta birçok kediye bakarız ama benim kalbimin sahibesi yakın çevremin bildiği Sıdıka'dır. 5 senedir benim en kıymetlim, tekir güzelim. Yatağımın baş ucundaki çerçeveden tutun, telefonumda bile onun fotoğrafı ve selfiemiz var. :) Her şey bir yana, o bambaşka. Bir dost gibi bende. Aslında yine kelimeler yetmez işte onun içinde..

♥️ Gülümsemeyi seviyorum. Her zaman gülecek kadar keyifli an geçirmiyoruz ama, en ufak şeylerin bile beni gülümsetmesini seviyorum. :)

♥️ Arkadaşlarımla vakit geçirmeyi çok seviyorum. Benim için özel olan kişilerle her şey farklı bir mutluluk. Özellikle de uzun yıllardır hayatımda olanlar kendilerini bilir, kalbimde başka yerdedir her biri.

♥️ Hediye vermeyi ve almayı seviyorum. Klasik hediyeler değil de, ince düşünülmüş kişiye değerini hissettiren her şey hem verirken hem de alırken beni mutlu ediyor. Minnacık olsalar bile..

♥️ Anı biriktirmeyi ve arada evdeyken anı kutumu karıştırıp her yaşıma ait eşyalara bakarak mutlu olmayı seviyorum. Büyüdükçe tabi iyice istifçi oldum bu konuda, birçok hatıra doldu kutum. :)

♥️ Kitap okumayı deli gibi seviyorum! Başka bir dünya hepsi.

♥️ Portekizce ve İspanyolcayı çok seviyorum. İngilizceden önce de ikisinden birini öğrenmek çok istiyorum. Adios'lar, Perfecto'lar acayip müthiş değil mi ya? :)

♥️ Evde müzik açıp keyfime göre dans etmeyi seviyorum. Özellikle stresliyken deşarj ediyor.

♥️ Yabancı şarkıları ezberlemeye çalışmayı ve yabancı dizilerle de kalıp cümleleri öğrenmeyi seviyorum. Beni geliştirdiğine inanıyorum. Diziler için ayrı kalp zaten.

♥️ Bir şeyler çizmeyi veya boyamayı seviyorum. Terapi gibi.

♥️ Papatyaları ve papatya desenli her şeyi çok seviyorum. Bana dünyada ki en güzel çiçek gibi görünüyor hep. :)

♥️ Hayal kurmak! En sevdiklerimden birisi. Hele bir de gerçekleşenler oldu mu :) Yatmadan önce özellikle, bol bol ertesi günün sonraki haftaların yıllar sonramın hayalini kuruyorum.

♥️ Çanakkale'yi seviyorum. Hemde çoook! Maneviyatı, taşı toprağı havası hiçbir kelimemle tarif edilemez.

♥️ Doğa içinde ve deniz kenarında olmayı çok seviyorum. Bol oksijen ve iyot kokusu gibisi yok bence. :)

♥️ Puzzle yapmayı çok seviyorum. En çok da arkadaşım Sedef'le aynı yapbozlara başlayıp hatta telefonu açıp konuşarak birlikte bitiriyoruz çok güzel oluyor. :)

♥️ Patatesli olan her yemeği çılgınca seviyorum. Ama en favorim küçüklükten beri gelen sobada patates ve patates haşlama. (hemide tuzlu) :)

♥️ Kakule ve rezene yemeyi seviyorum. Çikolatadan daha çok mutluluk veren iki şey. Cinsim evet.🙈

♥️ Kahve seviyorum demek az kalır. Her tür kahveye aşığım. :)

♥️ Volkswagen Transporter T1 karavanları seviyorum. Evde bir tane oyuncağı var ama, gerçeğini de deli gibi istiyorum. :)

♥️ Mutfağa girip pastalar, kekler, cupcakeler yapmayı çok seviyorum. Mutfakta olduğum an sıkıntım bile olsa unutuyorum ve birileri için yapıyorsam ekstra mutlu oluyorum.

♥️ Ayraç, defter ve kalem biriktirmeyi seviyorum. Üstelik kullanmaya da kıyamam. :)

♥️ El işleriyle uğraşmayı seviyorum. Ama kendimce :)

♥️ Yaprak toplayıp biriktirmeyi, özellikle de çınar yapraklarını çok seviyorum. :)

♥️ Normalde de müzik dinlemeyi severim ama özellikle seyahat ederken kulaklığımı takıp müzik dinlemeyi çok seviyorum. Kendi dünyamı o şarkılarla farklılaştırıyorum sanki. :)

♥️ Eylül ayını çok seviyorum. :) Aslında Ağustos doğumluyum, tam bir yaz çocuğuyum ama, sonbahara tam girmeden yazdan da kalmanın ortası Eylül ayı çok güzel geliyor bana. :)

♥️ Salıncakta sallanmayı çok seviyorum. Ruhum çocuk hala, o yüzden her salıncağa gözlerimden kalpler çıkarak bakıyorum. :)

♥️ Rüzgarlı havalarda hele bir de ılık ya da sıcaksa o gün, rüzgarı saçlarımda yüzümde hissetmeyi seviyorum. Böyle o rüzgarda kendi etrafımda dönmeyi ya da arabadan/vapurdan kafamı çıkartıp saçlarımı uçuşturmayı seviyorum. :)

♥️ Kar kürelerinin her çeşidini her modelini seviyorum, gördükçe alasım geliyor :)

♥️ Gökyüzüne bakmak! O nasıl bir aşktır ya, resmen bulutların geçişini izlerken mutlu oluyorum, yetmiyor gece yıldızlı gökyüzüne bakarak orada öylece yatasım geliyor. :)

♥️ En çok da hatalarımı seviyorum. Çünkü hepsi beni şu an ki ben yapan şeyler.

Bu kez okuyan ve yapmayan herkesi mimliyorum. 😍
Bu upuzuuuun mim yazımı da okuduğunuz için hepinize kucak dolusu sevgiler yolluyorummm.💘

16 yorum:

 1. Mən də çox sevmişdim bu mimi. Baxdım mimləyən yoxdur məni özüm üçün yazdım yenə də😊 Dolu-dolu yaşamağı bilən birisiniz deyəsən.Yazınız kıpır-kıpır😊 Oxuyarkən bizim qəlbimizi də kıpırdadır. Sevgilər.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaa ne güzel bir yorum bu, çok teşekkür ederim kii :) Sizinkini de mutlaka okuyacağım, eminim kıpır kıpır bir mim olmuştur :) Kocaman sevgiler :)

   Sil
 2. Rüzgarlı havalarda saçlarımın uçuşmasını, o saçların yüzüme gelmesini, saçların arasından güneşin kirpiklerime düşmesini ben de çok seviyorum. Resmen yazdıklarını okurken hepsi gözlerimde canlandı. Sevdiğin şeyler de çok güzelmiş, keyifle okudum :) @fp

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ay vallahi bak sen de yorumda anlatırken, bu halleri özlediğimi fark ettim iyice :) Çok teşekkür ederim beğenmene çook sevindim :)

   Sil
 3. Harika olmuş, öncelikle mimi sevmiş olman da beni aşırı mutlu etti... Çoğu şey ile hemfikirim ama gezme konusunda tamamen seninle aynı şeyi düşünüyorum :)
  Ellerine sağlık, çok severek okudum. Sevgiyle kal

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ezgiii böyle bir mim kimi sevindirmezdi ki, çok teşekkür ederim :) Ortak noktamız olmasına da ayrıca sevindim :) Kocaman sevgiler 🌸🌸💕💕

   Sil
 4. Bir salıncak tutkunu daha😅 Her gittiğim yerde kendime bir salıncak bulurum ben de.Çocuk gibi annemler zor indirirler sonra😁 Çok heyifle okudum yazını ya çok sevindim yazmana asıl benden sana kalpler💕💕

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ruhumuz çocukkk napalım 🙈🦋 Ama gerçekten çok güzel değil mi yaaa evin içine de kurabilsek keşke 😅 Bende beğenmene çok sevindim teşekkür ederim💞💞

   Sil
 5. Basarilar dilerim saglicakla kalin

  YanıtlayınSil
 6. Ne kadar çok ortak sevgimiz varmış :-) Ben de ağustos doğumluyum ama en çok eylül ayını severim. Defter ve kalem almayı ben de çok severim. Eskiden kıyamazdım ama baktım evde yığın oluyorlar bir yerden başlamak lazım deyip kullanmaya başladım.

  Hayvan ayırmadan hayvan sever olmanı ayrıca takdir ettim :-)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaa ortak noktalarımız gerçekten baya varmış ve en güzelleriymiş :) Ben hala kullanamıyorum ya, içime birşey oturur gibi oluyor o minnoş defterin sayfasını kullanacaksam :)
   Teşekkür ederimm 🤗 Tabii hayvanların bazıları ne yazık ki korkutucu olabiliyor😅🙈

   Sil
 7. Bu çok güzel bir mim.38 yaşıdayım ve salıncakta sallanmayı çok seviyorum 😊Bir çok ortak noktamızın olduğunu da öğrenmiş oldum. 😊 @smk

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ortak noktamızın çok oluşuna özellikle çok sevindimm :)

   Sil
 8. Ne güzel şeyler yazmışsın canım . Keyifle okudum , okurken ben de sevdiğin şeyleri yaşadım sanki ... Sevdiğin şeyler daima seninle olsun , çok sevgiler 😊🌸💕

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kendimce biraz :) En güzel şeyler hep bizimle olsun canım teşekkür ederim, çokça sevgiler :)

   Sil

Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum ^^ ❤