Hakkımızda

Ağustos 12, 2017 Ruhuna Renk Kat 0 Comments
Üniversite hayatında sayılı dostluklarınız geride kalır. Hatta bir elin parmak sayısını geçmez. Çünkü aslında en eğlenceli, en güzel dönemlerinizden biridir ve yanınızdaki insan da çok önemlidir.

Bizim tanışmamız biraz komik olsada, ilk tanıştığımız zamandan sonra sıkı fıkı olmaktan ziyade iki kız kardeşten farksızdık. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi, birlikte sıkıla sıkıla derste dinledik, birlikte dersleri de keyifle ektik. Gezdik, yüzlerce fotoğraf çektik çekindik, tüm şehri altüst ettik, bol güldük, bol eğlendik. Dışarıda biz yan yanayken veya yaz tatilleri sonrası kavuşmalarımız esnasında, bize bakan insanların tebessümlerini gördük. Okulumuz bitti, şehirler girdi belki araya ama hala aramızda geçen ciddi veya şaka diyalogları canlandırmaya devam ederiz. Başkalarına tuhaf gelecek onca muhabbettimiz vardır ve bize bunlar o kadar normal, hatta konuşulmadığında o kadar eksikmiş gelir ki, orası apayrı bir durum zaten.
İşin kötüsü okul bitti, o zamanlar okul bır an önce bitsin isterdik, şimdi de neden bitti ki diye üzülürüz. Eskiler özeldir ve güzeldir çünkü.
Aylar sonra görüşebiliyoruz belki ama, yine her zamanki biziz. Hiç değişen bir şey olmadı yani anlayacağınız. Hatta gelecek hayallerimizin içinde de birlikte yapılacaklar listemiz yer alıyor. Yilleer yilleer sonra bile bir arada olacağız inşallah 💕😄

Blogu anlatmadan önce ne mi yaparız?  Fotoğraf çekme meraklısıyızdır, küçücük anları yakalayıp ufak mutluluklarla yetiniriz. Gözümüz yükseklerde değil yanlış anlaşılmasın, hedeflerimiz ufak ufak ilerliyor. Hedeflerinizi ne kadar ufak tutarsanız büyüğü için önünüz daha çok açılır. Şimdi bunu okuyan Nisa'da bana "bak bu konuyu da ele alalım" diyecek eminim ki... Olur bunu da yazarız 😁

Bu blog tek kişi işliyor gibi gözüksede; yazan (K.) ve fikir üreten (N.H.) olarak iki kişiyiz biz. İki kız kardeşiz. Kan bağı olmasada, manevi olarak bir elma ve iki yarısı düşünebilirsiniz. Nisa Hikmet bana sabahın köründe günaydın bile demeden, "bu konu nasıl sence?" diye sunar, bendeniz Kübra'da "harika fikir o zaman yardırıyorum" derim. Genelde böyle bir iş dağılımımız vardır.😇 Yani o konu bulur, ben yazarım. 😎
Ki zaten bizde hep şöyledir; birimiz a dese diğeri onun ne demek istediğini anlar ve tamamlar. Burada olma amacımız; tamamen insanların yüreğine veya hayatlarına dokunabilmekti. İlk başlarda çevremiz, heves olarak gördü ve ilerletebilmemiz biraz zamanla sıkıcılığa dönüşür diye düşünüldü. Ama biz azimle başladık, vazgeçmeden devam ettik ve ediyoruz da... Bu ışığı bizde gören gerek sizler, gerekse yakın çevremiz mutluluğumuzu bizimle paylaşmakta... Bu bizi daha çok azimli ve mutlu ediyor.

Şöyle bir söz vardır; "Nereye gittiğini bilen kişiye yol vermek için dünya bile bir kenara çekilir."

 

Bu cümlenin doğruluğuyla sevdiğimiz şeyleri yapıyoruz, hissettiklerimizi sizinle paylaşıyoruz. Bazen bir yola çıkmak için cesaret gerekiyor. Bir şeylerden çekinerek, bir şeylerden tedirgin olarak, acabalarla sürüklenerek sonuca varılamıyor. 
Hala hayallerimiz var, hala sürpriz niyetine sakladığımız planlarımız var. Kısacası çok işimiz var. Ama bunlar bizi yormuyor, aksine heyecanlandırıyor.

İşin özeti, mutlu olmayı biliyor ve sizle de paylaşmayı seviyoruz. Devamı için mutlaka takipte kalmalısınız. Bu çene düşüklüklerinin daha devamı gelecek. Hem sizinle paylaşacak daha çooook şeyimiz var.

İyiki varsınız. 

K&N