Yazı Dizileri

Hayatını Renklendir Yazı Dizisi-6: Lacivert

Mayıs 17, 2017 Ruhuna Renk Kat 20 CommentsMavi tonlarından devam ederek gökkuşağımızın son katmanına bir kalaya geliyoruz hep birlikte... Bu hafta lacivert diyoruz.
Bu nerden çıktı diyebilirsiniz, koyu bir renk olmasından ve iç kapatıcı durmasından dolayı. Ama lacivertte diğer renkler gibi öyle farklı etkiler sağlıyor ki, hiç tahmin ettiğiniz gibi karartmıyor içimizi...Şimdi nedir bu lacivertin bize kattıkları, onu anlatalım. 
Öncelikle bu renk, çok güçlü ve karşı tarafa ideallik aşılayan kararlı bir renk. Farkındasınızdır belki, büyük firmaların, markaların logolarına bakıldığında ana renk olarak buna rastlanmaktadır. Zaten bu markalarda da bizim onlara karşı oturmuş bir güvenimiz bulunmaktadır. En çok banka ve teknoloji örneklerinde görülebilir. Biz reklam gibi olmasın dedik, isimlendirmedik :)
Lacivert, iş hayatında çok yüksek bir etkin rol üstlenmekte... İş görüşmesinde, çalışma sırasında kullanılan bu renk karşınızdaki kişiye "ben güçlüyüm, kararlıyım ve başarılıyım" mesajını iletmenize yardımcı olacaktır. Sezgisel bir renk olduğundan dolayı, doğru algıları destekleyicidir. Lacivert demek otorite demek, lacivert demek başarı demektir. 
Bunun dışında hiç fark ettiniz mi ama, göz doktorlarının üstlerindeki önlük genelde lacivert olur. Dikkat etmediyseniz, bu yazımızda sonra mutlaka dikkatinizi çekecektir :) Aynı zamanda yine kulak burun boğaz içinde geçerlidir. Fakat daha çok göz için kullanılır. Bunun sebebi ise; bu renk akıl, ruh ve sinir sağlığına iyi gelmekte olduğundan... Özellikle hafızayı güçlendirmekte, çok yorucu ve yoğun bir çalışma gerektiği anda kullanıldığında yüksek konsantrasyon sağlamaktadır.
Siyah kadar net bir renk olmasada, mavinin tonu diyebileceğimiz lacivert "sade olsun, göze batmasın, ama güzel bir imaj da versin" diyenlerin tercihi oluyor daha çok. 
Yine de bizim önerimiz, bu hafta mutlaka laciverti kullanıp etkilerini hissetmeniz. (Tabii renk yazımız gecikmeli geldi ama, yine de geç olsun güç olmasın dii mi?😊)

Mesela, bu içerikteki lacivert ama yıldızlarla dolu gökyüzü fotoğrafına baktığınızda nasıl hissediyorsunuz? Size de sanki, dünyada dolanıyormuş hatta yıldızlar üzerinize yağıyormuş gibi gelmiyor mu? Daha doğrusu, tek başınıza bile olsanız güçlü hissetmiyor musunuz? Biz bu şekilde hissediyoruz, ufak detaylara odaklanırsak onlardaki mesajları da rahatlıkla görebiliriz. 

Haydi bu hafta laciverte doyalım. Bir de işle alakalı durumları olanlar varsa, oooh çok iyi mutlaka denenmeli 😍

Bunlar da ilginizi çekebilir

20 yorum:

 1. Çok doğru hepsine katılıyorum. Özellikle iş görüşmelerinde süpper etkili :) Bir de ben hep göz rengim laci olsa nasıl olurdu diye düşünürüm ama lens halinde değil tabi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lacivert kıyafetler hep favorilerimde benimde, işte hele siyahtan bile daha güzel geliyor gözüme sanki :) Ayyy bence harika olurdu çok etkileyici geliyo hayali bilee 😍😁🤓

   Sil
 2. Bir tutam lacivert alıp aydınlanalım o halde. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle bir tutam lacivert çok iyi gelecek :)

   Sil
 3. Lacivert çok sık kullandığım bir renk.Bu
  hafta da sizin için kullanayım. 😃

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla bizde de durum öyle severiz laciverti :) Kullanın, kullanalım o halde bol bol 😁😁

   Sil
 4. Lacivert rengi siyahtan her zaman bir adım önde tutarım.

  YanıtlaSil
 5. Yukaridaki resmi cok severim ama lacivertle cok aram yoktur :) aslnda yakisiyo ama ne bilim almamisim bisy �� ellerinize saglik canim güzel bilgilermis ama.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana her şey yakışır Özlem ablamm :) Belki bizden sonra daha çok lacivert alasın gelir :P

   Sil
 6. Renklerin üzerimizdeki etkisi inanılmaz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle :) her birinin ayrı anlam ve etkisi var..

   Sil
 7. Renklerin etkisi gerçekten ilgi çekici, bu konuda videolarda var tavsiye ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa videoları da mı var mutlaka bakacağız :)

   Sil
 8. lacivert en sevdiğim renktir ama bak bize neler kattığını bilmiyormuşum teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederiz :) lacivert bizimde en sevdiğimiz renklerden biri her renk gibi o da anlamlı :)

   Sil
 9. Politikacılar da laci giyer. Neden acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir bildikleri varmış demek ki :) Güçlü bir imaj sergilemek için birebir :)

   Sil
 10. Laciverti severim, siyaha doğru bir duraktır. Aynen, yararlarını kendimde buldum. Devamına gidiyorum :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı bekliyoruz