Hayata Dair,

Çiçekliler, Renkliler, Deliler ve Delilikler...

Mayıs 05, 2017 Ruhuna Renk Kat 0 Comments


Sevgi öyle bir şey ki; büyüklüğü tanımlanamaz ve hiç bir şey ile ölçülemez...
Sevgi denen duygu o kadar güçlü ki; karşısında durulamaz ve hiç bir şekilde durdurulamaz...
Bugün birisini, bir şeyi daha çok sevme zamanı. Sevgi her zaman içimizde, her zaman kalbimizin baş köşesinde. Farkında değiliz sadece ya da içimizden çıkarmaya ve dışarıya göstermeye korkuyoruz. Hepsi bu...Özdemir Asaf misali sevmek lazım...
Çiçeklileri, renklileri, delileri ve delilikleri bol bol sevmek lazım...


Bu dünya fark ettiğimizden de kısa aslında, yarını bırakın şu an ne yaşayacağımız belirsiz... Hayallerimiz, planlarımız, düşüncelerimiz çok. Gerçekleştirmeyi istediklerimiz ve uğruna çabaladıklarımız daha çok. "Yarın olsunda bir, hepsini halledeceğim" cümlesine tutunarak ilerliyoruz. Peki, her şey iyi güzel hoş ama... Seviyor muyuz? Sevgimizi katabiliyor muyuz bir şeylere?
Hani dedik ya, güzel sevmek lazım diye...
Güzel sevelim.
Yaptığımız işi severek yapalım. Gittiğimiz yere severek gidelim. Attığımız adımdan, aldığımız tattan keyif duyalım. Her şeyin başı sağlık denir ya, sağlıktan sonra da sevgi. Emin olun, her saniyenizi severek değerlendirirseniz, sevgi katarak yaşarsanız hayatınız da bir o kadar anlam dolu oluyor.

Bakın bize, yıllardır gerçekleştirmek istediğimiz hayallerimize bir anlık cesaret ile başladık, severek size yazdık severek de yazmaya devam ediyoruz. Verdiğiniz tüm emekler, karşı tarafa verdiğiniz sevginin büyüklüğü aslında. Biz de sizi seviyoruz ve bu da emek verme sebebimiz.

Birine büyüttüğünüz, beslediğiniz sevgi de bir emektir. Karşınızdaki insana değer verme göstergenizdir. Ne mutlu ki, sevginizi gösterebiliyorsunuz. Bir de bu şekilde düşünün, sevginizi gösterebildiğiniz bir hayatınız var. Öte yandan sizin kadar şanslı olmayanlarda...
Yargılamadan, önyargıya sahip olmadan, çirkin güzel ayrımı yapmadan, kaşına gözüne bakmadan, parasına puluna önem vermeden, bir kelimesine bir cümlesine hatta hepsi bir yana bir bakışına bir gülüşüne sevgi gösterdiğiniz veya gösterebileceğiniz kim varsa onu asla es geçmeyin. Çünkü hayat sandığınızdan da kısa.

Çiçekleri sevin, kokularını sevin, dikenleriyle bile kabullenip sevin onları.
Hayatınıza, "ruhunuza renk kat"an tüm renkli insanları sevginizle sarıp sarmalayın. Onlar siz griliklerdeyken, sizi çeker ve gökkuşağına götürmesini de bilir. Siyaha boyalıyken, sizinle yağmur olup yağmasını da bilir. Renklerden, renklilerden asla korkmayın. Her şey biraz da renktir zaten şu hayatta...
Delileri sevin, akıllı deli derler ya hani onlar işte. Delidir ama bu hayatın karmaşası biraz da çılgınlık ister. Deliliklerden de çekinmeyin. İçinizdeki deli çocuğu çıkarın biraz da. O eğlensin, o hayatla dalga geçsin. Biraz ciddiyetimiz olmasın. Gülelim geçelim gezelim.

Bugün hıdrellez gecesi. Biz Kübra ve Nisa sizlere, gönlünüzden geçen "güzel" niyetlerinizin kabul olup gerçekleşmesini diliyoruz.
Bol bol sevgi istiyoruz, sevgi ile dolu koskoca bir ay istiyoruz. Bu dileğimiz de kabul olur umarız ki🙏

Tüm çiçeklilere, renklilere, delilere ve deliliklere ithaf edilmiştir.
Ve...
Çiçekliyi, renkliyi, deliyi ve deliliği arayanlara...


Bunlar da ilginizi çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınızı bekliyoruz