Yazı Dizileri

Hayatını Renklendir Yazı Dizisi-3: Sarı

Nisan 17, 2017 Ruhuna Renk Kat 4 Comments


Gökkuşağının ortasına doğru gelmiş sayılırız. Sarı ile içimizi ısıtmaya devam edelim o halde.💛
Neler yok ki bu renkte...
Aslında çok solgun, sıkıcı, iç aydınlatıcı değil de uzaklaştırıcı bir renk gibi görünür çoğumuzun gözüne. Oysa her renk gibi, o da çok etkili. (Tabii ki dozunda)

Bu renkte aslında bir çok karışık duygu var. Soluk sarılar sizi kasvet ve hastalık havasına sokabilir, içinizdeki sıkılmayı arttırabilir. Çok parlak bir sarı gözünüzü, zihninizi yorabilir, sinirlerin gerilmesine bile yol açabilir. Aynı zamanda bu renk metabolizmanızı da hızlandırabilir. Tonlar her zaman önemlidir. Renklerin her rengi hep aynı hisleri yansıtacak değil ya? Bir ayçiçeğinin yüzünü sıcak güneşe dönmesinin içeriğinde bir dolu sarı var. Sıcak bir güneş misali olan sarı, hayatınıza ufak tefek kattığınızda içinizi ısıtabilir. Yaz gelmişcesine enerjiniz artabilir. Yeter ki doğru sıcak sarı rengi bulun. Genelde sarı renk; geçicilik ve sıkılganlık hissettirdiği için, çok aşırı kullandığınızda da bu hissi tamamen yansıtabilir. Sarı taksilerin de bu renge sahip olma sebebi budur. Renkleriyle dikkat çekerler, geçici olup sonrasında onlara ihtiyacınız kalmaz.
İyisimi ufak detaylar ile sizde sarı avantajından yararlanabilir, enerji yüklemesi yapabilirsiniz. Ama aman diyelim solmuşlardan, göz alanlardan kaçın. Kalıcı olan iyi ve güzel yanlarını değerlendirin.

Gökkuşağının tüm renkleri içimizde, bizde onları bir bir çıkaralım. Bu haftada minicikte olsa sarı kullanıyoruz, yağmurlu havalarda güneş çıkmış gibi seviniyoruz. Hem zaten bir gülücük emojisi rengi bil sarıysa o renk ne kadar sıkıcı olabilir ki? Değil mi ama? 😊

Bunlar da ilginizi çekebilir

4 yorum:

 1. Ben resimdeki sarıyı beğendim:) Aksi gibi sarı bir şeyim de yok. Ama ayçiçek tarlalarına baktıkça hep içim açılır mesela

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle valla ayçiçek tarlaları bile insana neşe katıyor :) olsun sarı bişeyimiz olmasa da güneşe bakarız bizde :)

   Sil
 2. Evet canım, tonları önemli etkilemekte. Sarıyı severim. Ben aslan burcuyum. Rengim o zaten. Ama açık değil de papatya rengi diyeyim. İyi ki renkler var, değil mi canım ? Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyy aslan burcu mu :) Ben Kübra da aslan burcuyum sarı inanılmaz enerji katar turuncuyla birlikte ama en güzeli sizle eşleşen papatya sarıları :) İyiki varlar gerçekten :)

   Sil

Yorumlarınızı bekliyoruz