Yazı Dizileri

Hayatını Renklendir Yazı Dizisi-2: Turuncu

Nisan 09, 2017 Ruhuna Renk Kat 2 Comments


Gökkuşağının katmanlarına birlikte inmeye devam mı?🌈
Kırmızıdan sonra giderek açılan bir renge gidelim o hâlde; turuncu diyelim. Ay ne güzel renksin sen öyle!🍊
Böyle iç ısıtan, kımıl kımıl, neşeli ve capcanlı
Turuncu güneşe biraz daha yakın olduğundan sanırım, sarıdan çok yazı hatırlatıyor hep. Size de öyle gelmiyor mu? Sanki turuncu ile tam yaz havasına girmiş gibi oluyor.
Bu kadar neşeli bir renk, hayatımıza neler katıyormuş gelin bir bakalım?
Turuncu, mutlu bir renktir. Kıyafette, aksesuarlarda, hatta evin dekorasyonundan odalarının duvarlarında kullanılmasıyla da neşe katar. Yemek odaları, çocuk odaları turuncu oldu mu, yaşadınız demektir :) Çünkü turuncu renk sizi enerjisiyle içine çekecek, daha iyi ve verimli olmanıza etken olacaktır. Tabii şunu da hatırlatmak gerekir ki; yemek odaları ve mutfakta kullanılan fazla turuncu iştahı da yüksek derecede açacaktır. Yani kilolara aman dikkat. :)
Bu rengi kullanan insanlar için ilk düşünce; ne kadar da sıcakkanlı olacaktır. Sıcak bir renk olduğu için, ne kırmızı kadar ağır duracak ne de sarı kadar soluk kalacaktır. Ara renklerin en canlısıdır, bu da kişiliğinizle eşleşir. Dışa dönük, sosyal kişilerin çok kullandığı renkler içindedir. 
Aslında kendi adıma (kübra) söylemem gerekirse; ben gibi bir Aslan burcuysanız ve aynı zamanda da turuncu rengi çok ayrı seviyorsanız, dışarıdan gösterişi sever şekilde gözükebilirsiniz. Çünkü hem burçtan hem de renkten kaynaklı şatafat ön plandadır. Ama gelin görün ki; benim turuncu sevgim rengin kıpır kıpır bir his vermesi sebebiyledir.  
Her renkte olduğu gibi bu rengi de dozunda kullanmak en önemlisi. Ufacık bir turuncu aksesuar bile gününüzü enerjik başlatacaktır, emin olabilirsiniz. 
Kısacası biz seviyoruz, siz de sevmeli ve hayatınızı biraz da turuncuyla renklendirmelisiniz. 🙏

Bunlar da ilginizi çekebilir

2 yorum:

  1. İşte benim favori rengim. Bayılırım, kendimi çok iyi hissederim. Sevgiler canım :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Güneş gibi sımsıcak bir renk en sevilesi :) Sevgilerrr:)

      Sil

Yorumlarınızı bekliyoruz