Yazı Dizileri

Yeni Yıl Mottoları Yazı Dizisi-9: Güçlü Ol, Güçlü Kal.💪

Şubat 20, 2017 Ruhuna Renk Kat 0 Comments


Bugünden itibaren hayatımızdaki kötü şeylerin bizi yıkıp geçmesine müsaade etmiyor ve onlara birlikte; "dur!" diyoruz. Üzenler, kıranlar, incitenler hepsi bir köşeye çekilsin lütfen. Onlara hayatımızda yer yok artık. Çünkü üzülmek için değil mutlu olmak için varız. Ve inanın bunu hak ediyoruz. Ama onlar bizi hiç hak etmiyor.
Her gün neler neler görüp, duyuyoruz, nelere şahit oluyoruz, ne zor ve stres içinde yaşıyoruz... Şiddetin normalleştiği, savaşın sıradan bir rutine döndüğü, işte mobbinglerin bile "aman nolmuşki?" diye basitçe anlatıldığı, çocukların ağladığı, çiçeklerin ezildiği, hayvanların varlıklarının umursanmadığı, kavgaların olmazsa olmazlaştığı bir dönemde yaşıyoruz. Ne yazık ama, yaşıyoruz işte...
Sadece bunlar değil, kendi özel yaşantılarımızda, evlerimizin dış kapısı kapandıktan sonrasında bile neler neler var...
Ama bunca olumsuzluk içinde hiç mi güzel bir şey yok sizce? Tabii ki de var. Bu olumsuzluklar bile güzel şeylere yol açabilecek güçte.
Güçte, evet.
"Güçlü olmak" ve "güçlü kalmak"...
Başımıza kötü bir şey gelse, ümitsizliğe ve acıya kapılan insanlarız. Hatamız bu zaten. Canımızı acıtanlar ve acıya sebep olan diğer her şey güçsüz kalmamız amacıyla varlar. Biz ne kadar çaresiz kalırsak, ne kadar mutsuz ve umutsuz olursak, ne kadar gücümüzün olmadığını hissettirirsek onların tam tersi mutluluklarına sebep oluyor.

Hayatınızdan çıkarın! Korkmayın onlarsız yalnız kalmaz, daha çok çoğalırsınız.
Kendinizin farkına varın! Güçsüz insan yoktur, ona güçsüz hissini itelemeye çalışanlar vardır. Siz kendinizi, neler yapabileceğinizi fark edin.
Her şerre bir hayır düşer unutmayın! Bir yaşanmışlığın, ilerideki hayatınız için ipuçları sunduğunu aklınızdan hiç çıkarmayın."İlla kötü şeyler mi yaşamak gerekiyor?" diyeceksiniz, kimileri hayrı erken görür tasasız, kaygısız kimisi sınanır daha da kuvvetlenebilsin diye...

Zayıf gördüğünü ezmek değildir güç; çirkinliklere boyun eğmemek ve kendi güzel dünyasında tüm kusurlarıyla, tüm tecrübeleri ve sınavlarıyla "hodri meydan"dercesine durabilmektir.

Gelin bugünden sonra yeni bir adım daha atalım birlikte..
Bizde güzellikler için, inadına daha çok güçlü olalım olmaz mı?

Herkese "güçlü" ve mutlu (her zamanki gibi) haftalar olsun.🌼🌺

***
NOT:

Biliyorsunuz ki; yeni yıla girdiğimizden bu yana, hayatınızda yer etsin, akıllarınızda kalıcı olsun diye mottolar sunuyoruz. Ve ne yazık ki yazı dizimizin bitmesine son 1 kaldığını üzülerek belirtiyoruz. Ama siz üzülmeyin, çünkü devamındaki haftalarda yeni motto yazı dizileriyle hala telefonlarınıza, tabletlerinize, bilgisayarlarınıza konuk olmayı planlıyoruz. Eminiz ki, sizde konuk seversiniz.💞


/Photo: Tumblr

Bunlar da ilginizi çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınızı bekliyoruz