Yazı Dizileri

Yeni Yıl Mottoları Yazı Dizisi-5: Pozitif Ol!

Ocak 23, 2017 Ruhuna Renk Kat 2 Comments

Önce n'apıyoruz arkadaşlar?
Güne gülümseyerek başlıyoruz. Gülümsemenin bulaşıcı etkisinden yararlanıp, güne güzel şeyler umut ederek adım atıyoruz. Bugün güzel olacak diyoruz, o şekilde yataktan kalkıyoruz. Solumuzdan kalkmış olmamız da önemli değil, yeter ki pozitif duyguları içimize alarak kalkalım. En zor kısım buydu. Tebrikler, en basit kısımlara geçiyoruz şimdi...👏
İçimizdeki o pozitif duygular, güzel hisler ve güzel umutlar var ya, onları tüm günümüze yayıyoruz. Kesinlikle boş durmayacaklar öylece... Ve fark edeceksiniz ki, gününüz tamamen güzel geçmiş. Üstelik sizle birlikte bir çok insanda bu neşeli, pozitif havadan yararlanmış.
Hava puslu, hava karanlık, hatta yağmurlu ve karlı bile olabilir. Kış mevsimindeyiz, dört mevsim her haliyle başka güzel... Bu açıdan baksak ya?


Pozitif düşünüldüğü zaman, sonuçlar da istediğimiz şekilde gelişir. 

Size yakın bir zamanda yaşanmış bir an anlatmak isterim...
Geçenlerde biraz melankolikleşmişim, insanız sonuçta duygusallaşabiliyoruz, bir bulutun göğü kapamasıyla bile hüzünleniyoruz. O misal bende ki de. Bir arkadaşımla haftasonu için buluşma planı yapmıştık önceki günlerden, gün yaklaşınca ne yapsak diye konuşmaya başladık. Şansa bakın ki bende o gün pek bir melankoliğim, bir negatif düşünceler o gün kötü bir şey olacak galiba türünden saçma hisler... Karşı tarafa yansıttım, doğal olarak etkilendi. Normalde bu arkadaşı yolda görsem heyecandan ne yapacağımı şaşırırım, kısa zamanda benim için çok farklı bir yer edindi hayatımda öyle diyeyim. Bu kez ve ilk kez tam tersiyim. Sanki benim negatif düşüncem etki gösterdi ve onu etkiledi, akşamında aradı beni. Rahatsızlanmış. Nasıl üzgünüm ama, anlatamam. Sonra insan gerçekten yaşayınca anlıyor sanırım. Buluttan nem kapmamak lazımmış, daha doğrusu bulut gökyüzünü kararttı diye içimizi karartmamak lazımmış.

Bir kuytu köşeden sızan negatif ve olumsuz tüm duygular, ileriyi etkiliyor. Benim de başıma geldiği gibi, sizin de başınıza gelmesin diye, bu karanlık havaya inat. Pozitif duygularla doluyoruz. Kötü bir şeyi düşünerek veya kötü bir hisse durduk yere kaptırarak kendimizi kötü sonuçlara sürüklemiyoruz.
Yeni yıldan bu yana hayatımızda yer edinmesi gereken mottolarımızı size sunuyoruz.
Yeni yıl sloganları ile mutlu oluyoruz, neşeli oluyoruz, huzurlu oluyoruz, kendimiz oluyoruz ve en çok pozitif oluyoruz.
Daha devamını da ilerleyen haftalara saklıyoruz.😇

Bu gün, bu hafta, bu ay, bu yıl, yıllar boyu hatta ömür boyu hepsini uygulayalım. -bende dahil:)-
Emin olun, iyi insanlar güzellikleri hak eder ve yaşamalıdır.
Her zaman pozitif duygularla yüklü olacağımız ve etrafımıza bu pozitifliğimizi bulaştırabileceğimiz, güzeller güzeli haftalarımız olsun.
İyi haftalar, mutlu günler 🌈✨
***
Photo by: 🎨

Bunlar da ilginizi çekebilir

2 yorum:

  1. Ona enerji sömürenler veya enerji vampirleri deniliyor bilimde :) Her zaman gülümsemek adına iyi günleriniz olsun arada bende de olmuyor değil ;)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aman o enerji sömürenler bizden uzak olsunlar :) Hep gülelim hep mutlu gülücüklü günler geçirelim :)

      Sil

Yorumlarınızı bekliyoruz