Yazı Dizileri

Yeni Yıl Mottoları Yazı Dizisi-6: Asla Vazgeçme!

Ocak 30, 2017 Ruhuna Renk Kat 0 Comments


Hani derler ya "ben ne dersem boş, bir kulağından girip ötekinden çıkıyor diye..."
Ben bunları yazıyorum buraya, hatta yüz yüze gelirsek bir gün o zaman da söylerim sizlere. Bu sözlerim kulaklarınızdan çıkmasın. Benimse hep ezberimdeler...

Bundan sonrası için ricam; devamını aynada kendinizle konuşuyor veya kendinizi birine anlatıyormuşsunuz gibi okuyun.

***
Bir hayalim var benim...
Kendi hayatıma ait, bir tek beni ilgilendiren bir hayalim var. Yaşamımı bu yönde ilerletmek istediğim, yaşamımın yörüngesini hep bu yönde çizdiğim bir hayal...
Elimde bir yetenek var, kendimin farkındayım. Olmadığını sandığım bir sürü yeteneğimi de fark edebilirim.Bu gücüm de var.
Hiç hissetmediğim ve hissettirilmediğim kadar güçlüyüm. Evet hissettirilmediğim diyorum, çünkü etrafımdaki çoğu kişi "destek olmak" duygusundan habersiz. Keşke olsalar. Oysa bir insana "yapabilirsin", "inanıyorum" kelimelerini kullanmak mükemmel bir motivasyon kaynağı...
Ben ise kendi kendimi motive ediyorum ve işimi, hayallerimi takdir edebilen azınlıkla mutluyum. En çokta şükrediyorum. Her geçen gün hayalime bir adım daha yaklaşıyorum. En azından çabalıyorum. Çabalamak ve bir şeylere başlamak, başarmanın yarısından fazlası ediyor bence.
Hayal kırıklıklarım da oldu tabii, insanlardan ve yaşananlardan... Ama bunlar öylece, hayal kırıklığı listem olarak kalmadılar. Çünkü her biri benim hayat dersimdi. Öğrendim ki, güçlü olmak için her şeyi sırasıyla yaşaması gerekiyormuş insanın... Yaşadım. Ama şükrümü elden bırakmadım. Güzel günleri umut etmekten "asla vazgeçme"dim. Vazgeçmeyeceğim.

Neden vazgeçeyim ki?
Hayalime laf edenleri mi dinleyeyim? Yoluma taş koymaya çalışanların taşlarına mı takılmak için bekleyeyim? Neden hayallerimin peşinden gitmek varken, tek düzeleştireyim kendimi?
"Zor o iş" diyenler için mi? "Zordu belki, ama başardım" diyebilmek varken...
"Yapamazsın" diyenler için mi? "Yaptım, mis gibi de oldu" diyebilmek varken...
"Geçici heves" diyenler için mi? "Heves değildi, aşktı benimkisi görememişsin" diyebilmek varken...
"Binlerce insan içinde sen mi fark edileceksin?" diyenler için mi? "Fark ettiler ama bak" diyebilmek varken...
"Boş işler bunlar" diyenler için mi? "Boş insanlar anca böyle düşünürdü, çok şükür dolu dolu işler yaptım" diyebilmek varken...

Yok yere(!) kendi hayatımdan, hayallerimden, yolumdan, inançlarımdan, düşüncelerimden asla vazgeçmem ben. Sonu güzel olmayacaksa bile; çabaladım, denedim, tüm gücümü verdim diyebilmek varken asla vazgeçmem.Ama inanıyorum, sonu güzel olacak, daha güzel olacak. Öylece oturup bir şeyler olsun diye beklemedim. Yeri geldi, savaştım. Yeri geldi, düştüm. Yeri geldi, yorgunluktan kendime gelemediğim günler oldu. Ama HERŞEYE DEĞER.
Eğer vazgeçseydim, sadece hayal kuran, ama hiç bir adım atmayan bomboş bir insan olacaktım.
İyi ki bir şeyleri yapmaya karar vermişim ve adım atmışım hayallerimi gerçekleştirmeye...
İyi ki kalbimden başka hiç bir sese kulak asmamışım...
Kendimle gurur duyuyorum. Hayalini kurdum, kalktım ayağa güçlü durmayı öğrendim, inandım, başladım ve başardım.
Ben buydum, hatırladım. Ben buyum. Kolay kolay vazgeçmedim, vazgeçemeyeceğim de. Çünkü; bu hayat benim. Neyin gerekli, neyin gereksiz, kimin iyi, kimin kötü, nerenin huzurlu, nerenin huzur kaçırıcı olduğunun bilincindeyim. Beni destekleyenlerle ilerliyorum. Beni eleştirenlerle güçleniyorum. Bu hayatta her şeyin bir anlamı var. Kötü şeyler bile iyi şeyler doğurabiliyor. Önüme çıkacak kim bilir daha ne güzellikler var? Kim bilir neler ile imtihandan da geçip, kazanmak için çabalayacağım. İşte bunlar benim yolum. İyi ki!
Kendimi seviyorum. Aynı böyle devam!
***

Ben bu hafta ve bir ömür boyu sürmesini temenni ettiğim mesajı şimdi verdiğimi düşünüyorum. Yanılıyor muyum yoksa?

Vazgeçmeyelim, vazgeçmeyin.
Yolunuzda olumsuz bir çok cümle çıkacak karşınıza, taş yerine. Onlar sizin düzeltebilecek ve kendinizi revize edebileceğiniz taşlar olsun. Yenilenin, değişin, güçlenin. Ama onlara takılıp, sakın düşmeyin. Düştünüz mü? O da sorun olmasın. Kalkın. Bundan sonra daha dikkatle yürüyün o yolda...


Tabii ki sırf olumsuzluklar değil, olumlamalar da olacak. İşte onlarda yolunuzda karşınıza çıkabilecek çiçek manzaraları... Her bir çiçek size daha çok ilham versin, her bir çiçek sizi daha çok pozitif ve olumlu yapsın ki sizde aynı şekilde ve daha güzeliyle devam edebilin. Destekleyici güzellikler olacak bunlar da emin olun ki...
Hem yaprak döken ağaçlar ilkbaharda yeniden çiçeklenir. İçimizde ne kadar yaprak dökülmüş olursa olsun... Çiçeklerin gönlümüzü saracağı ve dışımıza taşacağı günler de var.
Bir hayaliniz varsa, o hayali kurabildiyseniz yapılabilir. İmkansız değildir o, en fazla zordur. Bu yüzden vazgeçmeyin hayallerinizden. Onlar çok kıymetliler.
Ne yapmak istiyorsanız gelecekte onu yapın. Sevdiğiniz iş, sevdiğiniz meslek, sevdiğiniz sanat. Sırf siz seviyorsunuz diye, siz onunla mutlu olacaksınız diye onu yapın. Hemen yapamasanız da eğitimini alın, öğrenin, çalışın ama bir ucundan tutun.
Bu hafta başlatın bu mottoyu hayatınızda, bir ömür sürsün.
Başta da belirttiğim gibi, kulaklarınızdan çıkıp gitmesin bunlar öylece ya da gözlerinizden silinmesin. "Asla vazgeçme"yin. Kendinizden! Hayatınızdan! Hayallerinizden!

Hayallerin gerçeklere dönüşebileceği mutlu haftalar olsun...🙏🌿🌻

Photo: Never Give Up

Bunlar da ilginizi çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınızı bekliyoruz