Hayat/Öneriler,

Mutlu Ötesi Hafta Sonları ❤

Ocak 20, 2017 Ruhuna Renk Kat 0 CommentsBu hafta deli gibi yorulduk.
Ruhen, bedenen fena bir yorgunluk var ki üstümüzde anlatılamaz.
Sabah uykularını alamadan işe gitmeler, akşam kalabalıkta zoraki eve dönmeler, koşturmalar, bir sürü karmaşalar. Hatta bazen iş kelimesindeki i harfi bile yordu bizi...
Ama bugün haftanın en sevilen günü CUMA. Yaşasın!🙌

Yarın mis gibi sıcacık yatağımızda geç saatlere kadar bile uzanabilir, pijamalarımızı üstümüzden çıkarmadan ev topuzu saçımızla evde dolaşabilir, patlamış mısırı koca bir kova yapıp afiyetle film eşliğinde yiyebiliriz. Çünkü yarın hafta sonu...


Biraz önce anlattığım gibi güzel bir ev planı yaptıysak bu hafta sonu için, değişikliklere gidelim mesela nasıl olur?

Uzun zamandır başlayamadığımız puzzle'a başlamak, harika bir fikir. Başlamak bitirmenin de yarısıdır zaten...
Bir kaç pastel boya kırık mı kalmış kuytu köşede, resim yeteneğine gerek yok çiziktir gitsin.
Ne zamandır kendine bakmıyormuş gibi misin? Yap bir cilt maskesi, nasıl olsa evindesin. Güzelliğine güzellik katman gerek.
Kitapların okunacak diye bir köşede duruyor mu yoksa? Durmasınlar. Hemen birine başla, evet hemen şimdi.
Yeni hobiler mi edinmek istiyorsun? Yakında bir kırtasiye varsa fırla hemen. Ne yapmak istiyorsan yap. Mesela; kendi mutluluk ajandanı oluşturmak için harika bir gün. Scrapbook'lar da pek moda.
Örgüye başlayabilir, kanaviçe yapabilirsin. Ahşap kutunu renklendirebilir, elindeki çöpe gidecek eşyaları değerlendirebilirsin.
Çok sevdiğin yabancı dizinin yeni bölümleri birikme mi yapmış, şimdi birine başlarsan son bölüme yetişebilirsin.
Yazı yazmaktan zevk mi alıyorsun? Saçma bile olsa yaz. Al eline kağıt kalemi durma. İlla bilgisayar, telefona ihtiyaç duyma, kağıtlarda da hayat var!
Spora başlamak istiyordun ne zamandır... Bugün hafif bir egzersiz yapsan ve hafta başında da düzenli bir programa dönüştürsen, süper olabilir. Hem şurada yaza ne kaldı?
Yeni keşfettiğin tatlı, yemek tariflerini deneyebilirsin mesela. Ama çok abartma tabii :) Bu da hafta sonu kaçamağın olur.😁

Zaten ev planın yoksa, en güzel öneri bol bol gezmek. Havanın, huzurun tadına vara vara sokakları adımlamak. Vapur sefası yapıp, sıcacık bir kafede sıcacık bir çay içmek, her anın hatrı kalsın diye bol fotoğraf çekmek, yağmurlu havanın yağmurunun, güneşli havanın güneş ışıklarının tadına doya doya bir hafta sonu geçirmek.
Her planda da içine mutluluk katmak ve mutluluk dolmak şartı var ama...😊

Mutlu ötesi olacağınız iki gün geçirin. Pazartesi de böylece sendromsuz gelsin. Ne dersiniz? 🙏
Haydi hafta sonu başlasın 🙌

Photo by:

Bunlar da ilginizi çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınızı bekliyoruz