Hayat/Öneriler

Kasımda her şey başkadır :)

Kasım 02, 2016 Ruhuna Renk Kat 0 Comments


Sararan yapraklar, yeşilliğini kahve tonlarına bırakan ağaçlar, bunlara eşlik eden yollar, biraz rüzgar biraz da ara sıra atıştıran yağmur damlalarıyla güzel sonbahar.

Bahar ayları sıcakken de soğukken de aynı yere etki eder. Yüreğe işler. Herkesin kendine ait bir parça bulduğu can mevsimdir.

Tam üşümezsiniz aslında, bir hırka veya ince bir deri mont yetebilir. Tam ısıtmaz da güneş, üşümenin keyifli yanı bu olur. Bir kahve fincanında, ince belli bir çay bardağında sıcaklık arayabilirsiniz rahatça.

Kasım ayı için "Aşk" ayı derler. Sırf iki sevgilinin birbirine delicesine aşık olduğu bir ay değildir. Ama tam bir aşk ayıdır.

Yeşil olan bir yaprak bir ucundan başlar, aşkla sarıya döner mesela. Dalından sıyrılır, yere düşer ama karışır toğrağa... Yine "aşk" olur.
Bazı ağaçlar özene bezene kahve ve bordo tonlarını yapraklarıyla söner önümüze. Yürüyüp keyfine varabilelim diye... Bu da bir "aşk" eder...
Hava kapanır, bulutlar dolar göğe ama hepsinin öylemesine bir şekli yoktur. Bir şeylere benzetip, sıcacık bir sahlep eşliğinde camın ardından izleyebilelim diye ordadırlar. Şans varsa, yağmur yağar...

Damlalar birbirini tamamlar ve düşer ardı ardına "aşk"la...
Sözde sebepler sıralayıp kitap sayfasına el sürmemişliklerden sıyrılıp, bu gösterinin içinde battaniyeye sarılıp kitap okumak cazip gelir mesela... Hatta "aşk"a gelir...

İlla biri ile yaşanması gerekmiyor ki...
Aşk iki insan arasındakidir şüphesiz ama...
Hayatın güzelliklerine, sevdiğiniz her şeye neden aşk demeyesiniz?
Aşık olmuşcasına o duyguyla kendinizi o güzelliklere bırakmayasınız?

Kasımda "Aşk" başkadır. Ve Kasım umarız ki; aşkıyla, bereketiyle ve huzuruyla gönlümüze izini bırakır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınızı bekliyoruz