Hayata Dair

Her Anın Tadını Çıkar

Ekim 07, 2016 Ruhuna Renk Kat 0 Comments


Yaz bitti ama tatil devam ediyor derken onu da tüketmiş olmanın verdiği hüznü bir yana bırakacak olursak hislerin tarifini anlatmak zor olmasa gerek...

Vedalar zordur elbette, özellikle sevdiğiniz bir yerden ayrılıyorsanız... Bu tatil aslında "bana her gün tatil" olmasına rağmen yaşadığım en güzel tatildi. Alışıldık yerler, ezberlenen sokaklar vardı içeriğinde... Ama huzurlu, en sevdiğim şehirde kafam rahat, tüm negatif anlarımdan arınarak geçirmiş olmam güzelleştirdi daha çok.

Hani bazı yerler, bazı mekanlar vardır ya... İlla bir şehir olmasına gerek yok, küçük bir semt, bir balıkçı kasabası belki de ya da şirin bir kafe olabilir... İnsan görür görmez, kapısından girer girmez, hatta sınırlarına adım atar atmaz "ohh" çeker ya içinden... O an herhalde dünyada yaşanabilecek en huzurlu andır. İlerisinin heyecanı, neler değişmiş veya neler aynı kalmış diye edilen merak... En güzeli işte bu!

Tam olarak anlattığım hisleri yaşadığım bir tatildi benimkisi... Her zaman bildiğim sokaklar, her zaman konuştuğum ablalarım abilerim, sokağımın küçük bıcırıkları özlenenlerdenmiş tabii ki. Bahçelerden sebze toplamasıyla, balonlar uçurmasıyla ve geri kalanlarını küçük aşklarıma vermeyle, bol kitap okuyup, bol fotoğraf çekmeyle, tavuk çağırmayı öğrenip, keçileri beslemeyle, başıma bağladığım yazması, öğrendiğim ege ağzıyla, gece yıldızları izleyip üstüme düşüyor gibi hissetmemle, sabah horozun ötüşüyle uyanıp deriin nefeslerle huzura doymamla, sonbahar geldi denmesine rağmen sıcacık olan deniziyle, ayaklarımı yakan kumsalıyla ben bu tatili içim rahat ama Kalbim Ege'de kaldı diyerek bitirdim.

Yenilendim, dopdoluyum. Vedalar zordur demiştim ya, aslında bazı vedaları yaşamak gerekiyormuş çoğu karmaşayı netleştirmek için... Bol düşünme fırsatınız oluyor, bolca kendinize zaman ayırıyorsunuz, bolca kendinizi seviyorsunuz.

Bende şimdi sizlere tekrardan tatil dönüşü merhabası yapmak istedim. Diyeceksiniz ki; kesin bir motton vardır senin, haydi de bakalım :) Elbette.
Başlıktanda anlaşılacağı üzere; HER ANIN TADINI ÇIKARIN. Hemde doya doya! Bir kez geliyor hayatımıza her dakika. Saat işlemeye devam ediyor ama, her gün farklı bir gün üstünden. Sırf bu yüzden her fırsatı değerlendirin ve herkesten önce kendinizi çok sevin, kendinizi mutlu edin. Çünkü siz en önemlisiniz! :)


Bunlar da ilginizi çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınızı bekliyoruz