Hayata Dair

Kendini zamana bırakma!

Eylül 10, 2016 Ruhuna Renk Kat 0 Comments

 

Zaman ister bazı şeyler, ama her şey değil!

Zamana bırak demek ne kadar kolaydır değil mi? Kolay olan bunu duymak. İstediğin an, istediğin yerde bunu diyebilirim sana. Peki bu her şeyin çözümü mü? Zamana bırakman gerektiğini öğrenince gerçekten o içini, kalbini, beynini huzursuz eden her şey siliniyor mu? Rahatım diyebiliyor musun? Sen zamana bıraktıkça bitmeyecek bu sorular…

Kaybediyoruz, her gün her dakika…
Eskiye gömülü kalarak veya yeni olanlara burun bükerek. Yaşamıyoruz, yaşıyor gibi davranmaya çalışıyoruz.  Bu yüzden kaybediyoruz. Zamana bıraktıkça köreliyoruz. Farkediyoruz ama hiçbir şey yapmıyoruz. Çünkü zaman kaybı da kolay…
Başkalarının tesellileriyle avunuyoruz, onların fikirleriyle yaşıyoruz. Ne büyük ahmaklık!
Biri terk etti diye dünyalara küsüyoruz, biri laf etti diye tüm günümüzü mahvediyoruz, bir şeyler belki de değmeyecek şeyler uğruna gözyaşı döküyoruz. Üzülerek çok şey KAYBEDİYORUZ.

Aç gözlerini! Bu hayat “zamana bırak”acak kadar uzun değil. Nefes alabiliyorsun, hala mimiklerin var, gözlerin görüyor, kulakların duyuyor, dokunduğun her şeyi hissedebiliyorsun. Durma o zaman, kaybetme. Kaybettiğin sadece huzursuz oldukların olsun. Şükret. Her şeye sahip olduğun her şeye doya doya şükret. Vaktin varken yap bunu.

Hem sahi söylesene…
Senin hayatın senden başka kimin umurunda?
Bu yüzden seni umursamayanlar, seni önemsemeyenler için dakikalarını hatta saniyelerini bile harcama. Zamana bırakmak çok istiyorsan eğer, kendini yenilemek hayatındaki artıklardan daha çok kurtulabilmek için bunu yap. Ama acını dindirmek, acı duygunu bastırmak veya kendini hissizleştirmek için yapma. Hayatının kıymetini daha çok bileceksen yap.
Yine de unutma, ne o inatla senden kopan geri dönecek ne de akıttığın gözyaşların seni ilerde mutlu edecek. Şu an ağladığın şey her ne ise, gözlerini dolduran her ne ise zaten seni hak etmediğinden... Gözyaşların seni üzen her şeyden çok daha değerli. Sen çok değerlisin. Unutma.

Düşün bunları bir kez daha... Ve kendini zamana bırakma...

Bunlar da ilginizi çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınızı bekliyoruz